Reklama
Reklama

Rozbity Mercedes porzucony w rowie

fot. Policja

Jak ustalili policjanci autem kierował 23-latek, który ukradł je matce swojej dziewczyny.

W ubiegłym tygodniu policjanci w Śremie zostali powiadomieni, że w miejscowości Ostrowo, w przydrożnym rowie odnaleziony został rozbity Mercedes. Jak się okazało wcześniej auto uderzyło w ogrodzenie posesji. Na miejsce natychmiast udali się mundurowi.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 2 lutego br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce wszystko wskazywało na to, że osoba kierująca porzuconym mercedesem na śląskich numerach rejestracyjnych musiała stracić panowanie nad pojazdem i uderzyć w bariery ochronne, a następnie w ogrodzenie posesji - relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy policji w Śremie.

Okazało się, że porzucony pojazd należy do mieszkanki Śremu, która niedawno go kupiła. Pod nieobecność kobiety chłopak jej córki wszedł do mieszkania pokrzywdzonej, ukradł kluczyki od auta, a następnie pojazd.

O skrajnej nieodpowiedzialności młodego mężczyzny świadczą także następne fakty. Będąc w stanie nietrzeźwości prowadził skradziony samochód, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Ostatecznie w Ostrowie stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery ochronne, a następnie w ogrodzenie posesji i uciekł z miejsca zdarzenia. Kryminalni zatrzymali mężczyznę jeszcze tej samej nocy na terenie Śremu i trafił on do policyjnego aresztu. Miał dwa promile alkoholu w organizmie - dodaje rzeczniczka śremskiej policji.

23-latek usłyszał już zarzuty. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Okazało się, że był on już notowany za włamania w powiecie tureckim.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW przed marznącymi opadami
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
67.04 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro