Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -6
Reklama

Włamał się do domu i nie potrafił wyjść. „Upojony alkoholem nie był w stanie przeskoczyć przez siatkę, która ogradzała posesję”

j
niedziela, 10.02.2019 r.
godz. 11.30
j | niedziela, 10.02.2019 r., godz. 11.30
Włamał się do domu i nie potrafił wyjść. „Upojony alkoholem nie był w stanie przeskoczyć przez siatkę, która ogradzała posesję”
Zdjęcie ilustracyjne - fot. Policja

Mężczyzna miał niemal 3 promile alkoholu. Grozi mu 15 lat pozbawienia wolności.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1036 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1045 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1040 hPa

W ubiegłą środę mieszkanka powiatu kaliskiego po powrocie do domu zauważyła wybitą szybę w drzwiach wejściowych. Natychmiast zadzwoniła do syna, a gdy nie było już wątpliwości, że doszło do włamania na miejsce wezwani zostali z policjanci z Komisariatu Policji w Stawiszynie.

Jeszcze przed przyjazdem policji właścicielka domu i jej syn zauważyli mężczyznę znajdującego się przy altanie ogrodowej. Włamywacz upojony alkoholem, który spożył m.in. w domu pokrzywdzonych nie był w stanie przeskoczyć przez siatkę, która ogradzała posesję. W pobliżu znajdowały się łupy, które postanowił ukraść z domu – relacjonuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

Policjanci zatrzymali 34-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna spędził noc w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych kaliskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Ponieważ dopuścił się czynów w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu teraz kara15 lat pozbawienia wolności – dodaje.

Decyzją sądu wobec podejrzanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Reklama