Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
22 11
Reklama

Stare Miasto: złodzieje oraz sprawcy pobicia trafili do aresztu. Wpadli dzięki kamerom monitoringu

j
wtorek, 14.05.2019 r.
godz. 20.30
j | wtorek, 14.05.2019 r., godz. 20.30
Stare Miasto: złodzieje oraz sprawcy pobicia trafili do aresztu. Wpadli dzięki kamerom monitoringu
Zarejestrowany moment okradania pijanego - fot. SM

Do wszystkich zdarzeń doszło w ubiegły weekend.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
22°C 1003 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1003 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
mini
54 953
odsłon

Do pierwszego zdarzenia w rejonie Starego Miasta doszło w sobotę około godziny 23:40. Na ulicy Podgórnej operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę trzech mężczyzn. Zachowanie dwójki napastników było agresywne w stosunku do trzeciego uczestnika i wymagało natychmiastowej interwencji policji. Pomimo próby ucieczki napastników funkcjonariusze całą trójkę zatrzymali i przewieźli do KP Stare Miasto – relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

W tym samym dniu na ulicy Wrocławskiej, dziesięć minut przed północą operator monitoringu miejskiego zwrócił uwagę na mężczyznę, który malował markerem po ścianie budynku. Mężczyzna oddalił się, ale natychmiast został zatrzymany przez powiadomionych o sprawie policjantów. Został już ukarany.

Do kolejnego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na pl. Cyryla Ratajskiego. Około godziny 1:30 operator zauważył mężczyznę leżącego pod wiatą przystankową. Na miejsce udał się patrol straży miejskiej. Zanim strażnicy przyjechali do leżącego podeszło dwóch mężczyzn, którzy przeszukali jego kieszenie, zabrali portfel wraz z telefonem i szybko oddalili się. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani i przewiezieni do KP Stare Miasto, a poszkodowany trzeźwiał w ODON – relacjonuje Piwecki.

Każdorazowo drogi przemieszczania się sprawców obserwowali korzystając z dostępu do wszystkich kamer systemu, a podział obrazu na kilka niezależnych części umożliwiał jednoczesne śledzenie różnych miejsc -zaznacza rzecznik straży miejskiej.

Według statystyk w 2018 roku obserwatorzy monitoringu miejskiego ujawnili 9428 zdarzeń wymagających interwencji straży miejskiej lub policji. Najwięcej, bo aż 4425 zdarzeń, miało miejsce w ścisłym centrum Poznania, na terenie działania KP Stare Miasto. Na podstawie zgłoszeń od operatorów monitoringu miejskiego zatrzymano 392 osoby, głównie posiadające przy sobie narkotyki, sprawców rozbojów, pobić i kradzieży, uczestników bójek ulicznych oraz poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Reklama