Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
22 11
Reklama

Na ul. Taczaka i Garncarskiej prace idą pełną parą. Trwają roboty rozbiórkowe

j
wtorek, 14.05.2019 r.
godz. 21.30
j | wtorek, 14.05.2019 r., godz. 21.30
Na ul. Taczaka i Garncarskiej prace idą pełną parą. Trwają roboty rozbiórkowe
fot. PIM

Po zakończeniu prac przygotowawczych, na ul. Taczaka i Garncarskiej rozpoczęła się rozbiórka dotychczasowej nawierzchni.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
22°C 1003 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1003 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
mini
54 953
odsłon

Jak zapowiadają Poznańskie Inwestycje Miejskie po zakończeniu prac rozbiórkowych ruszą związane z przebudową infrastruktury podziemnej, które -  w celu minimalizacji utrudnień - prowadzone będą w tym samym czasie również przez gestorów sieci gazowej i ciepłowniczej.

Przebudowa będzie kosztowała niemal 8 mln zł. Po jej zakończeniu ulice Taczaka i Garncarska  będą tzw. „strefą zamieszkania”. Wjazd do strefy i wyjazd z niej odbywać się będą poprzez wyniesione przejazdy z ulic Kościuszki, Ratajczaka i Święty Marcin.

Efektem prac modernizacyjnych będą m.in. uspokojenie ruchu i eliminacja barier architektonicznych. Pojawi się więcej zieleni. Poprzez zaplanowanie miejsc parkingowych zagwarantowana zostanie możliwość sprawnej obsługi lokali usługowych działających na odnowionych ulicach – informują PIM.

Przepraszamy za niedogodności związane z prowadzeniem inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie – dodają.

Reklama