Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
22 11
Reklama

Utrudnienia na Ratajach z powodu uroczystości religijnych. Autobusy zmienią trasy

j
środa, 15.05.2019 r.
godz. 19.34
j | środa, 15.05.2019 r., godz. 19.34
Utrudnienia na Ratajach z powodu uroczystości religijnych. Autobusy zmienią trasy
fot. ZDM

Powodem utrudnień w ruchu w najbliższą sobotę są uroczystości Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na poznańskich Ratajach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
22°C 1003 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1003 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
mini
54 953
odsłon

Z utrudnieniami trzeba się liczyć w rejonie osiedli Bohaterów II Wojny Światowej, Armii Krajowej i Rzeczypospolitej.

W związku z uroczystościami Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na poznańskich Ratajach, w sobotę 18 maja 2019 r. w godzinach od 8:00 do 16:00 obowiązywać będą zakazy wjazdu (z wyjątkiem pojazdów upoważnionych) na ul. Kruczej (od ul. Orlej do ul. Wyzwolenia) i na ul. Wyzwolenia (od ul. Łabędziej do ul. Pawiej). Nie będzie również możliwy wjazd z ul. Łabędzia w ul. Wyzwolenia – informuje ZDM.

W tym samym czasie w związku z zapowiedzianą procesją wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się pojazdów po południowej stronie ul. Kruczej oraz zakaz zatrzymywania się - z wyjątkiem autobusów - na ul. Wyzwolenia od ul. Kruczej do ul. Pawiej - po wschodniej stronie ulicy i na ul. Orlej od ul. Kruczej do ul. Pawiej - po obu stronach ulicy.

Z utrudnieniami w najbliższą sobotę muszą się też liczy pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy linii nr 174 i 184 od godziny 8:00 do 16:00 będą kursować zmienioną trasą. Z os. Orła Białego pojadą one Kurlandzką w lewo do ronda Żegrze, następnie Hetmańską do ronda Starołęka. Na rondzie skręcą w prawo - w ulicę Zamenhoffa - i dalej będą kursować po swojej trasie (w przeciwnym kierunku – objazd również przez rondo Starołęka, Hetmańską i rondo Żegrze do ulicy Kurlandzkiej) – informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.

Na trasie objazdu autobusy będą zatrzymywać się na przystankach dla linii T1 (Rondo Żegrze) oraz dla linii nocnych (Rondo Starołęka).Przystanki Os. Armii Krajowej oraz Os. Bohaterów II Wojny Światowej zostaną wyłączone z użytkowania.

Peregrynacja Obrazu Jasnogórskiego w archidiecezji poznańskiej rozpocznie się w sobotę 18 maja o godzinie 12:00 przed kościołem pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na poznańskich Ratajach. Uroczystość odbędzie się przed kościołem, który jest wotum wdzięczności archidiecezji poznańskiej za Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego w latach 1976-1978 – poinformował ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Prosimy wszystkich wiernych miasta Poznania o przybycie na miejsce uroczystości komunikacją miejską oraz o zajęcie miejsca najpóźniej o godzinie 11:15, a także o życzliwe podporządkowanie się wytycznym służb porządkowych – dodał.

Reklama