Reklama
Reklama

Z Lichenia zniknął pomnik ks. Eugeniusza Makulskiego. Będzie modyfikowany

fot. By Flyz1 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20691395

Pomnik, który miał upamiętniać księdza Eugeniusza Makulskiego, budowniczego największej w Polsce bazyliki w Licheniu usunięto po publikacji głośnej produkcji braci Sekielskich o pedofilii w Kościele.

W filmie "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich przedstawiono między innymi wyznanie mężczyzny, który twierdzi, że w przeszłości był molestowany przez księdza Makulskiego. Po emisji filmu duchowny został odsunięty od działalności duszpasterskiej. Później białym materiałem zasłonięto pomnik znajdujący się przed bazyliką w Licheniu.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Jak dziś informuje portal poznan.tvp.pl pomnik zniknął sprzed bazyliki w Licheniu. Pomnik zostanie zmieniony, a inne miejsca w których jego wizerunek był eksponowany, będą usunięte. Nie oznacza to, że zostanie wykreślony z historii, bo tego się nie da, natomiast ksiądz prowincjał zdecydował o podjęciu takich kroków - czytamy w oświadczeniu księży marianów cytowanym na stronie poznan.tvp.pl

Ks. Prowincjał podjął decyzję o modyfikacji pomnika Ojca Świętego, który jest usytuowany przed bazyliką. Modyfikacja polegać ma na usunięciu postaci kapłana przekazującego makietę licheńskiej bazyliki Papieżowi. Termin realizacji tej decyzji uzależniony jest od wielu czynników - w tym uzgodnień prawnych i technicznych - poinformował Ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC, rzecznik polskiej prowincji marianów.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

55 stopni na termometrze w słońcu, 38 w cieniu: "na dworze nie da się już przebywać"
36℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
9.92g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro