Reklama
Reklama

Chcesz wejść do IT? Wakacje to dobry czas na przygotowania

Nie ciekawiło Was nigdy, dlaczego mimo tego, że lata szkolne wielu z nas ma dawno za sobą, to dalej tak zwanym nowym początkiem jest raczej wrzesień niż styczeń, a lipiec i sierpień, jakkolwiek są normalnym czasem pracy, nierzadko traktowane są jak dwumiesięczna przerwa we wszystkim?

Jakkolwiek przy głębszym zastanowieniu się nie ma to tak naprawdę jakiegoś twardego, logicznego uzasadnienia, faktem jest, że w wakacje jest po prostu luźniej. W pracy (no, chyba że nasza branża żyje właśnie w wakacje), na drogach, często w życiu w ogóle. Można, a nawet trzeba, część tego luzu przeznaczyć na odpoczynek i regenerację sił, ale z drugiej strony, jeśli od dłuższego czasu chodziła nam po głowie większa czy mniejsza zmiana w życiu, to też dobry moment, by zacząć się do tego przygotowywać.

Dzięki ładnej pogodzie i ciągłym słońcu mamy więcej energii, a ogólne rozluźnienie i sezon ogórkowy sprawiają, że wolnych przebiegów mamy często więcej niż w innych miesiącach. Do tego skoro wrzesień to dalej dla nas "nowy początek", dobrze mieć czas, by się do niego przygotować.

Tak więc jeśli myślisz o zmianie pracy, marzy Ci się kodowania czy testowanie i właśnie od września zaczynasz (lub chcesz zacząć) kurs, podczas którego zdobędziesz podwaliny do przyszłego zawodu, warto już teraz rozejrzeć się, co możesz zrobić wcześniej, by z pierwszym dniem zajęć ruszyć pełną parą, a nie w tempie średnio rozpędzonego żółwia.

Jak to zrobić?

Po pierwsze, czytaj. Poszukaj nowych, inspirujących blogów, vlogów i książek, które podpowiedzą Ci, jak się uczyć, jak wynieść maksimum wiedzy z kursu i jak wygląda świat IT w ogóle. To Ci da dobry obraz, czego możesz się spodziewać w niedalekiej przyszłości.

Po drugie, próbuj. Wakacje to w Fundacji CODE:ME czas spotkań i warsztatów. Opowiemy, co nowego w branży, dlaczego warto się uczyć programowania i testowania, jak wygląda programowanie i czym jest przypadek testowy. Dobrze się sprawdzić, czy to na pewno Ci się podoba. Podczas każdego wydarzenia masz szansę poznać specjalistów z branży i ludzi, którzy są na takiej ścieżce zmiany, jak Ty.

Po trzecie, ucz się. Nikt za Ciebie tego nie zrobi, to już wiesz. W Internecie jest masa wiedzy, często całkiem bezpłatnej, która pozwoli Ci na napisanie pierwszych linijek kodu czy napisanie pierwszego testu. A im lepiej przyswoisz podstawowe pojęcia przed, tym łatwiej przyjdzie Ci nauka na kursie.

Podsumowując, rób rzeczy! To będzie procentować. I koniecznie wpadnij na warsztaty lub spotkanie. Wszystkie wydarzenia znajdziesz na naszym profilu na Facebooku fb.com/FundacjaCODEME.

Nowy cykl: Hello summer!

Jak wejść do IT? Opowiemy o zmianach w branży i jak unikać błędów na początku drogi.
27.06.2019, godzina 18:00, Locus Pub, Szewska 20, Poznań

Kolejne wydarzenia już niebawem

Śledź nas:
www.codeme.pl
www.fb.com/FundacjaCODEME

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro